Yurtdışında Üniversite Eğitimi

  • 25 Haziran 2015
  • 3.290 kez görüntülendi.
Yurtdışında Üniversite Eğitimi

LYS Sonuçları  yakın bir zaman da açıklanacak .

2015 LYS sonuçları açıklandı. LYS sonuçlarına göre bazı öğrenciler hayallerine ulaşırken bazıları ise umutlarını bir sonraki döneme bırakacak. Ya da yurtdışında üniversiteler için araştırmalar başalayacak.

Yurtdışında üniversite eğitimi için nerden başlamalı ?

Eğer LYS sonuçları sizi memnun etmedi ise bir yıl daha beklemeden yurtdışında sınavsız ve tamamen sizin isteğinize göre üniversite eğitimi alabilirsiniz. Ancak bunun için öncelikle yurtdışında üniversite eğitimi için işlemlere nereden başlayacağınızı iyi bilmeniz gerekmektedir.

Hangi alanda eğitim alacağınıza karar verin !

Yurtdışında üniversite eğitimi ama hangi alanda ? Bu en çok karşılaştığımız sorunlardan birisi. Adayların çok büyük bir bölümü bu konuda oldukça kararsızlar. Öyleki bazı adaylar hem hukuk, hem mühendislik, hatta Tıp fakültesin de bile çok kolay eğitim alacağını düşünmektedir. Dolayı ile mutlaka hangi alanda eğitim alacağınıza mutlaka karar verin. Eğer tek başınıza karar veremiyorsanız mutlaka Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığından tamamen ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Hangi Ülke’de Eğitim ?

Hangi alanda eğitim alacağınıza karar verdikten sonra sırada ülke seçimi bulunmakta.Farklı bir kaç ülke üniversitelerine başvuru yapabilrisiniz ancak yine de tavsiyemiz tek bir ülkeye yoğunlaşmak kesinlikle doğru bir karar olacaktır. Doğru ülke için bir çok kriteri göz önün dü bulundurmalısınız. Mesela eğitim almak istediğiniz ülkenin yaşam koşulları, eğitim kalitesi, konuşulan yabancı dil ve sizin bu dil ile ilgili eğitim durumunuz, ülkenin iklimi …vb bir çok kriter ülke tercihinde mutlaka göz önünde bulundurulması gereken bir konudur.

Ancak bize göre en gereçkeçi kriter kesinlikle eğitim için ayıracağınız bütçedir. Bütçenize göre ülke belirlemek oldukça önemlidir. Mutlaka göz önünde tutunuz.

Yabancı Dil

Yurtdışında üniversite eğitimi için en önemli kriter kesinlikle yabancı dildir. Özelikle İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya gibi ülkeler de üniversite eğitimi düşünüyorsanız mutlaka IELTS veya TOEFL dan geçerli bir skora sahip olmanız gerekmektedir. Ortalama IELTS’den 6.5 – 7.0 veya eşdeğer TOEFL skoru yurtdışı üniversitelerinin aramış olduğu ilk kriterdir.

Yurtdışında Lisans Programlarına Kabul için Gerekli Evraklar

* Lise diploması veya bazı ülkeler için bir yıllık hazırlık (Foundation- IB, Access veya A-Level) kursunu tamamlamış olmak

* İngilizce dil düzeyini bir yeterlilik sınav sonucuyla kanıtlamak IELTS: 6 – 6.5 TOEFL IBT; 80

* İki adet referans

* Kendisini ve eğitim amaçlarını açıklayan bir “Essay”

* Lise Derslerinin Not Dökümü -transkript- (Not ortalaması 5 üzerinden en az 3 olmalıdır)

Upuzun üniversite listeleri arasında kaybolmayın ! Zaman Kaybetmeyin ! Kafanızı karıştırmayın !

Yurtdışında üniversite araştırması yapan adayların ortak özeliklerinden biri de kafalarının çok karışık olması. Bu konuda olabildiğince sakin ve net olmanız sizin yararınıza olacaktır.

Yurtdışında üniversite eğitimi almak istiyorsanız bu konuda bizlere her daim 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaraları telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Yurtdışında üniversite eğitimi hakkında aşağıdaki başlıkları inceleyebilirsiniz.

Yurt dışı eğitim yorumu

Henüz bir yurtdışı eğitim yorumu yapılmamış.

BİR YORUM YAZ