Yeni Zelanda dil okulları

  • 22 Ekim 2016
  • 1.889 kez görüntülendi.
Yeni Zelanda dil okulları

Yeni Zelanda Dil Okulları

İngilizce ortak ve uluslararası bir dildir. Bunun için de İngilizce öğrenmek şarttır. İngilizce uluslararası bir dil olduğundan ve öğrenilmesi şart bir dil olmasından kaynaklı olarak İngilizce eğitimi profesyonel şekilde alınmalıdır. Çünkü İngilizcenin ana dil seviyesinde konuşulması çok önemlidir.

İngilizce eğitimi alabilmek için birçok ülke bulunmaktadır. İngiltere, Amerika başta olmak üzere Avustralya’ya kadar uzanan İngilizceyi ana dil olarak konuşan ve ülke sınırları içinde İngilizce dil okulları bulunan birçok ülke bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü de İngilizce dil eğitimi için tercih alanı çok geniştir.

İngiltere’nin dil eğitiminde çok tercih ediliyor olmasının sebebi İngilizcenin ana vatanı olması, Amerika’nın İngilizce eğitiminde çok tercih ediliyor olmasının sebebi gelişmiş bir ülke olmasıdır. Yeni Zelanda’nın İngilizce dil eğitiminde çok tercih ediliyor olmasının sebebiyse dil kurarının maliyetinin diğer ülkelere göre çok daha uygun olmasıdır.

Bütçenize göre dil okulu tercihi yapmak, öğrencilik hayatınızı hayli kolaylaştıracaktır. Bunun için sizlerde İngilizce eğitimi için Yeni Zelanda’yı tercih ederek, uygun fiyatlı dil eğitimi almış olursunuz.

Yeni Zelanda Çalışırken Eğitime Devam

Birçok ülke dil okulu eğitimi alan öğrenciler için çalışma izni vermemektedir. Ya da çalışma izni vermek için çok ağır şartlar koşmaktadır. Ancak Yeni Zelanda uygun okul ücretlerinin yanı sıra çalışma izni vermesi tercih sebebi olmasını artırıyor.

Dil eğitimi alırken, çalışarak maddi gelir elde etmek isteyen kişiler için de Yeni Zelanda uygun ortamı oluşturmaktadır. Yeni Zelanda da dil eğitimi alan öğrencilere haftalık 13 saati aşmamak koşuluyla çalışma izni verilmektedir. Öğrencilerin çalışma izni alabilmesi için eğitim görmesi yeterlidir.

Yeni Zelanda Konaklama

Konaklama seçenekleri dil eğitiminde çok önemlidir. Çünkü konaklanılacak mekân bireyin genel hayatını etkilemekte ve özellikle okula yakınlığı ya da uzaklığı ulaşımı etkileyeceğinden, harcanılacak zamanı da etkilemektedir. Bunun için de konaklama tercihi çok büyük önem taşımaktadır.

Yeni Zelanda konaklama mekânı seçimi yapılırken özellikle okulunuza yakın bir konaklama mekânı seçimi yapmalısınız. Çünkü okulunuzun konaklama yerinize yakın olması, zaman tasarrufu yapmanızı sağlayacaktır.

Konaklama seçimi yaparken maliyette elbette ki göz önünde bulundurulacak etmenler arasında bulunmaktadır. En uygun konaklama modeli yurt tipi konaklama ve aile yanında konaklamadır. Bunun haricinde kalan anlaşmalı otellerde konaklama ya da apart otel modeli, stüdyo modeli konaklama daha maliyetli olan konaklama modelleridir.

Aile yanında konaklama tercih edilirse hem verilen ücret çok düşük miktarda olmakta, hem de yeme içme ihtiyaçları aile tarafından karşılanmaktadır. Bunun haricinde aile içinde ana dilin konuşulması ve kültürün yaşanması ile hem ülke kültürü edinilecek, hem de dil gelişimine katkı da bulunulacaktır.

Yurtlarda konaklama tercih edilirse de verilen ücretler çok düşük ücretlerdir. Ayrıca yurtlarda yemek ihtiyacı yurt tarafından karşılanmaktadır. Üstelik birçok öğrenciyle birlikte yurt paylaşıldığından birçok farklı dil ve kültür öğrenme imkânı yakalarsınız.

Anlaşmalı otellerde konaklama, stüdyo tipi konaklama ve apart otel tipi konaklama maliyetli konaklama modelleridir. Dilin öğrenilmesi açısından da kısır olan konaklama modelleridir. Ancak maddi durumu iyi olan öğrencilerin de en rahat ettiği konaklama tipidir. Şayet maddi durumunuz iyiyse bu konaklama modellerinden her hangi birini tercih edebilirsiniz.

Yeni zelanda dil okulları ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında kapsamlı bilgiye 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Yurt dışı eğitim yorumu

Henüz bir yurtdışı eğitim yorumu yapılmamış.

BİR YORUM YAZ