Work and travel programı nedir ?

  • 16 Nisan 2015
  • 2.657 kez görüntülendi.
Work and travel programı nedir ?

Work and travel programı nedir ?

Work and Travel Amerika Birleşik devletlerinin resmi olarak desteklediği bir çalışma ve  son 1 ayda gerekli maddi imakanlara sahip durumdaysanız şöyle bir Amerika gezisi yapabileceğiniz bir öğrenci programıdır. Bilinenin aksine work and travel programı ile ingilizce öğrenmekten ziyade var olan ingilizce seviyenizi geliştirebilir, yeni insanlar tanıyabilir ve sosyalleşebilirsiniz. Ancak bütün bunları yapabilmek için en az Intermediate seviyede ingilizce’ye sahip olmalısınız.

Work and Travel programına en erken 15 Mayıs , en geç ise 1 -7 Temmuz ( işveren onayına bağlıdır ) başlanabilir. Fakat katılım tarihiniz açıkçası program da oldukça önemlidir. Zira öğrenciler arasında  iyi work and travel işleri olarak adlandırılan bir çok popüler work and travel işlerine olabildiğince erken ( 25 Mayıs – 5 Haziran )  başlanabilmektedir.

Türkiye’de ki üniversitelerin kapanış tarihlerinin bir çoğu malesef Haziran sonralarına doğrudur.Bu anlamda okulunuzun kapanış tarihine çok dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

 

Work and travel programına karar verirken bir kaç detaya çok dikkat etmek gerekir.

 

– Yıl sonu ders ortalamanız 4 üzerindne en az 2 ve üzeri olmalıdır ( Amerikan konsolosluğu vize kriteri )

– Kesinlikle en az Intermediate düzeyde bir ingilizceye sahip olmalısınız

– Daha önce kısa süreli de olsa bir iş tecrübenizin olması oldukça önemli bir avantajdır

– Sosyal ve girişken bir kişiliğe sahip olmalısınız, böylelikle var olan ingilizcenizi geliştirebilir ve yeni bir kültürü keşfedebilirsiniz

-Ortalama aylık 750 / 1200 USD lik bir kazançla Amerika yaşayabilmelisiniz

– Work and Travel programına katılım tarihiniz iş seçenklerinizin fazlalığı anlamında oldukça önemlidir. Tavsiye edilen tarihler 1 – 15 haziran aralığıdır.

– Her ne kadar Amerika’da work and travel sponsorları sizin sorunlarınız da yardımcı olamaya gayeret gösterecek durumda olsalar bile , bazı sorunlarınızı kendiniz çözebilecek durumda olmalısınız.

 

Ülkemizde hatrı sayılır bir sayıda work and travel katılımcısı her yıl Amerika birleşik devletlerinde bu bu programa katılmaktadırlar. Sağladığı avantajlar vs göz önüne alındığında her ne kadar bazı olumsuz sorunlar da yaşansa unutulmamalı ki work and travel kesinlikle alternatifi olmayan bir yurtdışı eğitim programıdır. Bizler de Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak imkanı olan ve gerekli şartları taşıyan her üniversite öğrencisinin bu programa katılmasını tavsiye ederiz. Work and Travel programı hakkında sorularınız olursa bizlere iletişim adresimizden ulaşabilirsiniz.

 

Yurt dışı eğitim yorumu

Henüz bir yurtdışı eğitim yorumu yapılmamış.

BİR YORUM YAZ