TOEFL Nedir?

  • 16 Mart 2015
  • 2.284 kez görüntülendi.
TOEFL Nedir?

TOEFL Nedir?

 

TOEFL (Test of English As a Foreign Language), anadili İngilizce olmayanların İngilizcesini ölçmek için Amerika’da bulunan New Jersey Eyaletindeki Edicational Testing Sevcis (ETS) tarafından uygulanan bir testtir. Bu test dünyanın birçok farklı bölgesinde uygulanmaktadır.

 

TOEFL sınavı dünya genelinde yaklaşık olarak 4300 üniversite, kolej ve okul tarafından uygulanmaktadır. Uygulanma amacı ise eğitim merkezine girecek olan ve anadili İngilizce olmayan öğrencilerin İngilizce seviyelerini belirlemektir. Ayrıca dünya genelindeki birçok kurum ve şirkette TOEFL sınavından alınan iyi bir sonucu İngilizce yeterlilik belgesi olarak görmektedir.

 

TOEFL sınavına üniversite, kolej ya da enstitüde eğitim alacaklar girebilir. Ayrıca İngilizcesinin uluslararası alanda yeterli olduğunu kanıtlamak isteyenlerde bu sınava girebilirler. Sınava girdikten sonra aldığınız yüksek puanlar sayesinde İngilizcenizin uluslararası alanda yeterli olduğunu kanıtlayabilirsiniz. Eğer özel bir şirkete girecekseniz ve sizde İngilizce yeterlilik belgesi isteniyorsa o zaman sizde TOEFL sonuçlarınızı belge olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede de ekstra bir sınava girmeden birçok kuruma ve özel şirkete kolay bir şekilde girebilirsiniz.

 

Yurtdışında TOEFL  kursları hakkında bilgi almak için 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

Yurt dışı eğitim yorumu

Henüz bir yurtdışı eğitim yorumu yapılmamış.

BİR YORUM YAZ