San Diego Dil Okulu

  • 21 Mayıs 2015
  • 3.607 kez görüntülendi.
San Diego Dil Okulu

Eurocentres San Diego Dil Okulu

San Diego Dil okulu, şehrin hareketli Gaslamp Querter bölgesinde yer almaktadır. Çeşitli uluslararası mutfaklar sunan düzinelerce restoran, şehir merkezindeki büyük alışveriş merkezi, gece kulüpleri, San Diego’nun modern birinci lig beysbol stadyumu ve güzel sahili birkaç dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Okul, bilgisayar laboratuvarı ve özel eğitim merkezi olan bir öğrenim merkezi, ücretsiz Wi-Fi ve hafif yemek büfesi olan bir öğrenci oturma salonu sunmaktadır.

san-diego-resimleri

Eurocentres San Diego Dil Okulu Fiyatları

2 hafta : 413 $

4 hafta : 825 $

8 hafta : 1650 $

12 hafta : 2475 $

20 hafta : 4125 $

24 hafta : 4950 $

Not: Bu özel fiyatlar 28 /05 / 2015 öncesinde yapılan kayıtlar için geçerlidir.

 

San Diego dil okulu fiyatları için tıklayınız http://www.eduvizyon.com/san-diego-okullari/

Eurocentres Ders Programı

 

eurocentres-san-diego-time-table

Öğrenciler için San Diego’de konaklama

Aile Yanında konaklama

 

san-diego-aile-yaninda-konaklama

 

San Diego’da aile yanında bir konaklama tercihi yapmak istiyorsanız yanında eğitiminiz süresince kalabileceğiniz çok farklı özelikler de aileler mevcuttur ve konaklama talep ederken bu aileleri tercih edebilirsiniz. Mesela, çocuklu aileler, emekli çiftler veya yaşlı bayanların yanında konaklama bulmak mümkündür. Aileler, Eurocentres tarafında son derece özenle seçilir ve düzenli olarak denetlenir. Yatak odaları temiz ve rahatdır ve her öğrenciye sessiz bir çalışma odası imkanı aileler tarafından sağlanmaktadır. Ortalama Boston’da yarım pansiyon aile konaklaması haftalık 220 $ / 300 $ arasındadır.

San Diego Öğrenci evi

Öğrenci evinde önemli olan, dünyanın her yerinden gelen öğrenciler arasındaki ilişkidir ve kısa sürede arkadaş edinecek ve birlikte vakit geçireceksiniz.

San Diego

san-diego-dil-okulu

San Diego, ABD’nin batısında, Kaliforniya eyaletinin en güneyinde ve Meksika sınırında yer alan bir şehirdir. San Diego, Kaliforniya eyaletinin en büyük, Amerika’nın ise en büyük 7. Şehridir.

 

Uçuş süresi: 19 saat

Saat farkı: Türkiye’den 10 saat geri

 

San Diego’nun lakabı “America’s finest city” yani “Amerika’nın en güzel şehri”dir. Burada oturanlar bu kente “Sun Diego” yani güneş şehri derler. Coğrafi konumu açısından yılın her zamanı güneşlidir. Masmavi pasifik okyanusu kenarında güneşlenirken buraya yaklaşık 1 saat uzaklıktaki kayak merkezlerine de gidilebilmektedir. Diğer Amerika şehirlerine göre daha sakin bir ortama sahip olduğundan Tüm amerikalılar’ın emeklilik hayallerini süsleyen bir şehirdir.

San Diego bir ticaret ve liman kentidir. Bunun yanı sıra en büyük Piyade üssü (Marine) ve deniz kuvvetlerinin büyük bölümü (Navy) burada yer aldığından askeri bir şehirdir. Aynı zamanda Amerika’yı Meksika’ya bağlayan bir köprü görevi görür. San Diego ile Meksika’nın Tijuana kenti arasındaki San Ysidro Border sınır kapısı, dünyanın en işlek sınır kapısıdır.

Meksika’ya bu kadar yakın olması nedeni ile kentte Meksika kültürü yoğun olarak hissedilmektedir. Bu bölgedeki nüfusun yaklaşık %60’ı hispaniktir.

Şehir ilk olarak 1542 senesinde İspanyollar tarafından keşfedilmiştir. Kent adını da İspanyollar’a ait üç ana keşif gemisinin birinden almıştır. İspanyollar buraya geldiklerinde ilk olarak Down Town olarak adlandırılan bölgeye yerleşmişlerdir. Bu bölge günümüzde kentin en tarihi ve hareketli bölgesidir. En ünlü semtleri La Jolla ve Askeri havaalanının bulunduğu Miramar’dır. La Jolla, özellikle zengin kesimin yaşadığı doğal bir koydur. Bu koyda çok sayıda fok balığı da görülebilmektedir. Aynı zanmanda La Jolla lüks restoranları ve sanat galerileri ile ziyaretçi çekmektedir.

San Diego’da çok hareketli bir gece hayatı vardır. Gece hayatının en yoğunlaştığı bölge de yine Down Town çevresi. Down town’daki 4,, 5. ve 6. caddeler çevresinde çok sayıda gece kulübü bulunmaktadır. Gece klüplerine 21 yaş altı kişilerin girmesi yasaktır. Gece kulüpleri giriş ücretleri yaklaşık 30 – 40 dolar civarındadır. Yine Gaslamp Quarter restoranları, barları, tiyatro salonları ve alışveriş merkezleri ile kentin hareketli bölgelerindendir. Restoran olarak burada çok sayıda Meksika mutfağı sunan mekan olduğu dikkatinizi çekecektir.

San Diego’da çok sayıda gezilip görülecek yer var.  San Diego hayvanat bahçesini mutlaka geziniz. Çünkü  Amerika’nın hatta Dünyanın en büyük hayvanat bahçeleri arasında yer alır.Kentin simgesi haline gelmiş olan San Diego Zoo, Balboa Parkının içerisinde yer almaktadır. Burası oldukça büyük olduğundan tüm bir günü ayırabilirsiniz. Bu hayvanat bahçesi akşam saatlerinde de açık. Buradaki pembe pelikanlar  ilginizi çekecektir. Giriş ücreti ise 22$ – 33$ arasında değişmektedir.

Diğer bir önemli bölgesi ise Sea World ve Shamu. Buradaki katil balina şovu oldukça ilginç. Bir tam gün ayırmakta yarar vardır. Giriş ücreti yaşa göre 46$ – 56$ arasında değişmektedir.

San Diego’da çok sayıda müze de bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise San Diego’nun körfezinde bulunan Midway Müzesidir. Bu müze, bir uçak gemisidir ve 2. Dünya savası sırasında Japonlara karşı ilk ateşin açıldığı gemidir. Bunun yanında Karayip Korsanları gemisi de müzeye çevrilmiştir.

Coronado adası, San Diego’da mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Bu Ada San Diego ana karaya bir köprü ile bağlanmıştır. San Diego şehir merkezinden 10 – 15 dakika uzaklıktadır. Aynı zamanda buraya San Diego’dan Ferry ile de gelebilmek mümkün. Bu ada daha çok San Diego zenginlerinin ikamet ettiği bölgedir. Bir çok dünya liderine, ünlü sanatçılara ev sahipliği yapmıştır. Plajları ve denizi oldukça temizdir. Özellikle sörfçüler burayı çok tercih ederler. Adanın en meşhur yeri ise hayaleti ile ünlenen 1888 senesinde yapılmış olan Hotel Del Coronado’dur. Adadan San Diego’nun manzarası müthiştir.

San Diego’nun diğer bir önemli bölgesi ise Del Mar’dır. Burası mükemmel bir sahil şerididir. Burada elitlerin evlerini ve lüks restoranları görebilirsiniz. Aynı zamanda Del Mar san Diego’daki At yarışlarının düzenlendiği bölgedir.

San Diego körfezinin biraz içinde bulunan Mission Bay, diğer adıyla False Bay oldukça sakin bir bölgedir. Burada Bot ve Yelkenli turları yapılmaktadır. Ayrıca bölgedeki türk nüfus çoğu etkinlik için bu bölgeyi tercih ediyormuş. Aynı zamanda yüzmek ve su kayağı gibi farklı su sporlarını yapmak için de ideal bir bölge burası. Ancak beach deyince öyle aklınızda bizdeki gibi sıralanmış beach clublar oluşmasın. Gayet sakin bir ortam var burada. Şezlong yok bu nedenle havlunuz ile gitmelisiniz. Bir de okyanus olduğundan mevsim Temmuz dahi olsa su genelde soğuk.

San Diego’yu gezmek için en az 4 gün ayırmalısınız. San Diego Meksika’ya geçişte bir köprü olduğundan ve Tijuana kenti, San Diego’ya sadece 30 dakika mesafede yer aldığından son günü Meksika’nın Tijuana kentine ayırmanızı öneririm. Ancak Tijuana, Meksika’da suç oranının en yüksek olduğu sehirlerden biri olduğu için sınırı geçiş işlemini gündüz saatlerinde yapmanız tavsiye edilmektedir. Tijuana, Dünyaca ünlü Carlos Santana’nın doğduğu şehirdir. Bir sınır şehri olduğundan sınır trafiği de oldukça çok yoğun durumdadır.

Aslında kentin içerisinde çok fazla görülecek bir yer de yok. Ancak burada NAFTA (Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması) gereğince Amerikalılar tarafından kurulmuş çok sayıda imalat fabrikaları var. Çünkü Meksika’da iş gücü Amerika’ya göre çok daha ucuzdur.

İKLİM

San Diego, ağırlıklı olarak orta kurulukta ılık bir iklimine sahiptir. Yıl boyunca güneşli ılık bir hava hakimdir. Yazları çok sıcak ve bunaltıcı olmayan, kışları ise oldukça ılıman geçen ideal ikilimi ile Amerika´nın en dengeli iklimine sahiptir. Kar hiç yağmaz, Aralık ve Mart ayları arasında yılın en güçlü yağışlarını almaktadır. Kıyıdan 5 – 10 mil içeri girdiğinizde çöl iklimi görülmeye başlar.

ULAŞIM

San Diego´da ulaşım otobüs, tramvay, Amtrak ve Coaster ile sağlanmaktadır.Şehir merkezleri arasında tramvay ile rahat ulaşım sağlanabilmektedir. San Diego´dan California kıyı şeridinden kuzeye seyahat etmek ve seyahat ederken güzel manzaralar görmek istiyorsanız ulaşım için amtark harika bir seçimdir.Taksiler diğer ülkelere göre fazla kullanılmamaktadır.Büyük alışveriş merkezleri,oteller ve gece kulüpleri yanında taxi durakları bulabilirsiniz.

 

San Diego ‘de boş zaman etkinlikleri

Balboa Park: Hafta sonları San Diego´luların vazgeçilmez gezinti yerlerinden biridir. Şehrin simgesi haline gelmiş olan bu park birçok filmede ev sahipliği yapmıştır. Dünyaca ünlü San Diego Hayvanat Bahçesi´nin de içinde bulunduğu parkta botanik bahçeleri, bisiklet ve gezi parkları, tiyatrolar, dükkanlar, restoranlar ve müzeleriyle ziyaret edilmesi gereken mekanlardan biridir.Salı günleri giriş ücretsizdir.Ayrıca bu parkta golf dersi verilmektedir.Parkın gezmek istediğiniz alanlara göre giriş ücretleri bulunmaktadır.

San Diego Zoo: Dünyanın en ünlü hayvanat bahçesi olan San Diego Hayvanat Bahçesi, Balboa Park içerisinde yer alır.

Wild Animal Park: San Diego Zoo ve Sea World´den sonra San Diego´nun sunduğu diğer bir parkta Wild Animal Park´tır. Bu gezi noktasında safari turları ve özel akrobasi şovları yapılmaktadır.

Sea World: San Diego´yu dünyaca tanıtan mekanlardan birisi de Sea World ve Shamu´dur.

Pacific Beach: Güney California´nın en güzel sahillerinden biri olan Pacific Beach, sahip olduğu birçok gece kulübü, barla gençlerin uğrak yeri olmuştur. Gündüzleri bu sahilde sörf yapan birçok insan görebilirsiniz.

Del Mar: San Diego´da at yarışları denince ilk akla gelen yerdir. Mükemmel bir sahil şeridi, harika evler, elit bir nüfusa sahip bir sahil kasabası olan Del Mar, aynı zamanda mükemmel manzaralar eşliğinde yenilecek yemekler için güzel bir mekandır.

San Diego Bay – Harbor, Mount Soledad, Mission Bay, Mexico-Tijuana, Legoland, La Jolla, Coronado Island.Gezilmesi gereken yerler arasındadır.

YEMEK

Meksika, bu şehrin mutfağınıda bir hayli etkilemiştir.San Diego ya bir çok yönden etkisi olan Meksika mutfaklara da ağarlığını katmıştır.Lüks Meksika yemekleri sunan restoranların yanı sıra fast-food türü restoranlarıda bulunmaktadır.Seçenekler arasında İtalya,Brezilya,İran,Uzak Doğu,İspanyol,Fransız,Amerikan mutfağı gibi bir çok alternatif yemekler sunan restoranlar da bulunmaktadır.Özellikle Old Town, Gas Lamp Quarter, Del Mar ve La Jolla ´da lüks ve leziz yemeklerin sunulduğu bu restoranlar bulunmaktadır. San Diego civarında tek Türk restoranı, sahil şeridi üzerinde Encinitas´daki Bird Grill´dir. San Diego´da ayrıca hafif yemek yeme alışkanlığı olanların tercih ettiği Japon mutfağı ve bu mutfağın ünlü yemeği Sushi her zaman bulunmaktadır.

ALIŞVERİŞ

Birçok zümreyi içinde barındıran bu şehirde dünyaca ünlü markaların içinde bulunduğu lüks mağazalar bulunmaktadır. Her zevke ve bütçeye uygun mağazalar, hediyelik eşya dükkanları,ucuzluk mağazaları ve son teknoloji elektronik ürünlerinde bulunduğu mağazalar bulunmaktadır.

 

Eurocentres Video

 

Eurocentres dil okulları güncel kampanya ve diğer yurtdışı eğitim bilgileri için bizlere 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirisiniz.

Yurt dışı eğitim yorumu

Henüz bir yurtdışı eğitim yorumu yapılmamış.

BİR YORUM YAZ