Kanada’da Konaklama Seçenekleri

  • 08 Aralık 2016
  • 1.874 kez görüntülendi.
Kanada’da Konaklama Seçenekleri

Kanada’da öğrenciler için konaklama

Son 5 yıldır Kanada’da eğitim için ülkemizden de çok sayıda öğrenci bu ülkeyi tercih etmektedir.  Kanada’nın çok fazla tercih ediliyor olmasının elbette ki birçok sebebi bulunmaktadır. Kanada’nın çok fazla tercih ediliyor olmasının en önemli sebebi Kanada’nın eğitim açısından kaliteli bir eğitim vermesidir. Bunun yanı sıra Kanada dil eğitimi alacak olan kişiler için de avantaj sağlamaktadır. Bunun yanı sıra Kanada hem okul ücretleri bakımından hem de yaşam giderleri bakımından gayet uygundur. Maliyetinin uygun olması da Kanada’nın tercih sebebi olmasını sağlamaktadır.

Kanada’da yalnızca eğitim ücretleri değil, birçok yaşam gideri de gayet uygundur. Kanada’nın yaşam giderleri arasında sayılabilecek olan konaklama, yeme içme gibi ihtiyaçlar gayet uygun maliyetli olmaktadır. Kanada’da öğrenci konaklama modeline göre maliyet belirlenmektedir. Öğrenci hangi tip konaklamayı seçerse, konaklama maliyeti de buna eş oranlı olarak değişecektir.

Konaklama modelleri kendi arasında çeşitlenmekte ve buna göre fiyatlandırılmaktadır. Kanada da konaklama modeli üç ayrı modele ayrılmaktadır. Kanada’da konaklama için tercih edilebilecek olan ilk model yurt konaklamasıdır. Yurt konaklaması hem kampüs içinde hem de kampüs dışında olabilir. Yurt konaklaması en uygun fiyatlı olan konaklama modelini oluşturmaktadır. Kampüs içinde olan yurt konaklama modeli kampüs dışında olan yurt konaklama modeline göre daha uygun olmaktadır. Bunun sebebi kampüs içi yurtlarının devlet tarafından desteklenmesi ve ücretlerin belli bir kısmının devlet tarcından ödeniyor olmasıdır.

Kanada’da tercih edilebilecek konaklama modellerinden bir tanesi ise apart otel konaklama modelidir. Apart otel konaklama modelinde apart otel eşyaları apart otel sahibi tarafından döşenmiştir. Bunun için öğrenci eşya alma gibi bir masrafla karşı karşıya kalmaz. Apartlar otel genel olarak ya iki kişiliktir, ya da üç kişiliktir. Apart otel ücreti kişi başına belirlenmekte ve apart otel sahibinin belirlediği kişi sayısı artırılmamaktadır. Apartlarda konaklayacak olan kişi yemek masrafı da ödemek durumunda kalacaktır.

Yurt ve apart otel konaklama modelinden sonra tercih edilebilecek olan bir diğer konaklama modeli de ev tipi konaklamadır. Ev tipi konaklama modelinde bir ev tutulmakta ve bu ev öğrenciler tarafından döşenmektedir. Yani öğrenciler ev tuttuklarında birde eşya masrafıyla karşı karşıya kalmaktadırlar. Ev tipi konaklama modelinde öğrenciler kira masrafı ve diğer masrafları ortaklaşa paylaşmaktadırlar.

Kanada da tercih edilebilecek olan son konaklama modeli ise aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklama modelinde öğrenci kira ücreti gayet düşük olmaktadır. Bunun yanı sıra aile yanı konaklama modelinde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği aile tarafından karşılanmaktadır. Bunun için de aile yanı konaklama modeli mali açıdan öğrenciye gayet faydalı olmaktadır.

Kanada’da konaklama modelleri konaklama tipine göre değişkenlik göstermektedir. Ancak Kanada konaklama modeline göre konaklama ücreti yıllık ortalama olarak 30.000 dolar ile 70.000 dolar arasında değişmektedir. Bu fiyatlandırma konaklama modeline ve konaklama yapılacak olan şehre göre değişkenlik göstermektedir.

Eğer Kanada eğitim seçenekleri ve diğer yurtdışı eğitim seçenekleri hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız var ise size en yakın Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim ofislerinden destek alabilirsiniz. Bize her daim 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Yurt dışı eğitim yorumu

Henüz bir yurtdışı eğitim yorumu yapılmamış.

BİR YORUM YAZ