Kanada yaz okulları

  • 27 Ocak 2015
  • 2.704 kez görüntülendi.
Kanada yaz okulları

Kanada yaz okulları

Kanada dil eğitimi adına Dünya’da en çok ilgi gören ülkelerinden birisi. Aynı zamanda yüksek yaşam standartları ve güvenli ortamı ile de Dünya’nın en yaşanabilir ülkeleri arasında ilk sıralarda. Kanada’da yaz okulu için gelen öğrencileri ise standart yaz okulu programlarından çok daha farklı bir tatil ve eğitim bekliyor.

Kanada yaz okullarında eğitim

Haftalık ders saatleri genelde 15 ile 20 saat arasında ve dersler üniversite kampüslerinde ya da kolejlerde veriliyor. Dersler kahvaltının ardından başlıyor ve öğle yemeğine kadar devam ediyor. Öğleden sonra ise sırada gezi veya aktiviteler var.

Kanada yaz okullarında gezi programları ve yaz okulu aktiviteleri

Öğrenciler için, gittikleri şehirlerin en çok ilgi gören yerlerine okuldaki rehberler eşliğinde turlar düzenleniyor. Bunun dışında ise düzenli olarak sportif faaliyetler ve aktiviteler var. Kanada’nın doğayla iç içe olması nedeniyle de sportif aktiviteler daha çok doğa sporlarını kapsıyor. Bu da öğrenciler için daha önce hiç tatmamış oldukları zevkleri tadabilmeleri adına çok büyük bir fırsat sunuyor.

Konaklama

Kanada’da yaz okullarının neredeyse tüm aktiviteleri ve konaklama imkanları kampüslerin içerisinde. Bu da güvenlik nedeniyle akıllarda oluşan bir çok sorunun önüne geçiyor. Ayrıca tüm gün boyunca bir arada olan öğrenciler, hem daha çok pratik yapma imkanı buluyor, hem de birbirleri ile daha iyi kaynaşarak birbirlerini tanıma fırsatı buluyor.

Kanada yaz okulu ve yurtdışı eğitim programları hakkında daha fazla bilgi için Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığına 0 212 543 58 06 – 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan ulaşabilir yada yurtdışı eğitim başvuru formu ile bilgi isteyebilirsiniz.

Yurt dışı eğitim yorumu

Henüz bir yurtdışı eğitim yorumu yapılmamış.

BİR YORUM YAZ