İrlanda’da İngilizce Dil Eğitimi

  • 24 Eylül 2015
  • 1.894 kez görüntülendi.
İrlanda’da İngilizce Dil Eğitimi

İrlanda’da Dil Eğitimi

Kariyer gelişimi veya iş hayatındaki terfileri için, üniversite eğitimi veya yüksek lisans için birçok yetişkin veya öğrenci yabancı ülkelere gidip, bir süre yaşayıp, yabancı dil kurslarına katılıp özellikle İngilizcelerini geliştirmek istemektedirler. Avrupa’da birçok ülke bu tip kursları verirken özellikle İngilizcenin resmi dil olarak kabul edildiği ve günlük hayatta kullanıldığı ülkelerin daha çok tercih edildiği bilinmektedir. Bunda kurslarda alınan teorik eğitimin uygulamaya geçirilmesindeki kolaylık büyük rol oynamaktadır.

İrlanda’da Dil Eğitimi denince akla ilk gelen şey İngiltere’den daha az maliyetle bu eğitimin alınabilmesi ve özellikle ülkemize mesafe olarak fazla uzak olmamasıdır. Sadece ülkemize değil Avrupa’nın birçok ülkesine olan yakınlığı ile ailelerin çocuklarını rahatlıkla gönderebileceği yerlerden birisidir. Koruduğu tarihsel dokusunun yanı sıra, sahip olduğu tabiat ile de İrlanda uzun yıllar tercih edilmeye devam edecek.

Yabancı bir şehre değil de sanki uzun yıllar yaşadığımız bir şehre gelmişçesine, çabucak uyum sağlayabileceğimiz İrlanda özellikle İngilizcenin çok iyi öğretildiği ülkelerden birisidir. Zaten Avrupa’da İngilizce öğretimi denildiğinde İngiltere ve İrlanda başta sayılan iki ülkedir. Diğerleri onların ardından gelir.

İrlanda’da Dil Eğitimi alabilmek için gerekli belgeleri tamamladığınızda hükümet size çalışma ve konaklama izni de vermektedir. Orada kalmak istediğiniz süreye bağlı olarak haftada 20 saatlik bir çalışma iznine sahip olabilirsiniz. Giderlerinizin bir kısmını karşılayabileceğiniz, fazla yorucu olmayan işler ile sosyalleşme ve dilinizi geliştirme olanağına sahip oluyorsunuz.

Dublin İrlanda’da Dil Eğitimi için en çok ziyaret edilen şehir. Malvern House Alpha College,  Horner School of English, International House Dublin ve Emerald İrlanda’daki en ünlü dil okullarıdır. Eğer 90 günden daha az bir süre için eğitim planlamışsanız İrlanda Hükümeti size C Eğitim Vizesi vermektedir. 90 günden daha çok planlanan eğitim programları için ise D Eğitim Vizesi almalısınız.

Dil kursuna vereceğiniz ücretler dışında konaklamaya yapacağınız aylık masraf maksimum 800 Euro, beslenmeye yapacağınız masraf yine aylık olarak en çok 250 Euro, ulaşımda harcayacağınız para 100 Euro olmaktadır. Sağlık sigortası yaptırmak masraflarınızı epey azaltır; çünkü yabancı ülkelerde sağlık giderleri çok maliyetlidir.

İrlanda dil okulları ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında geniş bilgi için bizlere her daim 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz yurtdışı eğitim başvuru formu ile de bize ulaşabilirsiniz.

Yurt dışı eğitim yorumu

Henüz bir yurtdışı eğitim yorumu yapılmamış.

BİR YORUM YAZ