İrlanda Rehberi

  • 21 Kasım 2019
  • 2.017 kez görüntülendi.
İrlanda Rehberi

İrlanda Şehir Rehberi

İrlanda Avrupa kıtasının kuzeybatısında yer alan Avrupa Birliği üyesi ülkedir. Dört yanında deniz bulunur. Başkent Dublin en büyük alana sahip kentidir. Mimari olarak müthiş eserler bulunan Dublin ayrıca parkları ile de ünlüdür. Dublin’den sonra gelen en büyük kent Cork kentidir. Festivalleri ile ünlü olan Cork kenti alışveriş merkezleri ile donatılmıştır.

Başkent Dublin’e gittiğinizde mutlaka gitmeniz gereken yerler Glasnevin Cemetery, Kilmainham Gaol, Dublin Castle, National Museum of Ireland, National Botanic Gardens mekanlarıdır. Cork kentinde ise Mizen Vizion, Triskel Arts Centre, Fota Wildlife Park, Garnish Island mekanlarıdır.

İrlanda şehirleri incelendiğinde Dublin yaşanılabilirlik açısından bir numaradır. Kültürel olarak çok gelişmiş olan başkentte birçok sanat merkezi ve müze bulunmaktadır. Huzur veren yapısı ile birçok ülkeden birçok turist çekmekte, ayrıca yaşamak için Dublin’e gelen insan sayısı da günden güne artmaktadır. Hem üniversite hem de dil eğitimi için birçok öğrenci çeken Dublin, Avrupa’nın diğer büyük başkentleri ile yarışmaktadır.

Metropoliten Cork ve Büyük Cork olarak iki bölgeden oluşan Cork kentinin nüfusu 655 bin civarındadır. Sanat merkezleri burada da ünlüdür. Ayrıca vahşi hayvanların görülebileceği parklar da bulunmaktadır.

Yaklaşık 72 binlik nüfusu ile ilk üçte yer alan Galway kenti, tarihte birçok farklı aile tarafından yönetilmiştir. Ticaretin önemli duraklarından biri olan bu kent İngiltere sarayına sürekli bağlı kalmıştır.

Son dönemlere İrlanda şehirlerine göz attığımızda Avrupa ve Amerika’nın yazılım, bilgisayar ve telefon devlerinin burayı merkez olarak kullandıklarını görürüz. Apple, Microsoft, Google, Yahoo ve Intel gibi teknoloji devleri İrlanda’yı teknoloji üssü olarak belirlemiştir. Bu da İrlanda’nın önemini arttırmaktadır.

İrlanda özellikle başkent Dublin’de yapılan eğitim atılımlarıyla birçok yabancı öğrenciyi çektiğini de göstermektedir. Dublin Avrupa’da yabancı dil öğrenilebilecek güzel ve kaliteli eğitim programlarını barındıran bir şehirdir. İrlanda’yı ziyaret ettiğinizde Nobel ödüllü yazarının olduğunu, klasik haline gelmiş romanların buraların vatandaşı olduğunu, müzik ve edebiyat alanında ünlü ve kalıcı eserlerin icra edildiğini unutmamalısınız. Eğitim için geldiğinizde çalışabilir ve giderlerinizin bir kısmını bu şekilde temin edebilirsiniz.

İrlanda dil okulu fiyatları ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında geniş bilgi için bizlere her daim 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz yurtdışı eğitim başvuru formu ile de bize ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.irlandaegitimrehberi.com/

Yurt dışı eğitim yorumu

Henüz bir yurtdışı eğitim yorumu yapılmamış.

BİR YORUM YAZ