İrlanda dil okulları

  • 24 Eylül 2015
  • 3.700 kez görüntülendi.
İrlanda dil okulları

İrlanda’da Dil Okulları

Ülkemizdeki gençler yabancı dil öğrenmek için yabancı bir ülke seçmekte ve seçilecek bu ülkenin hem dil öğretimi bakımından hem de masraflar açısından ideal olmasını istemektedirler. Global olarak tüm dünya üzerinde hakimiyet kuran İngilizceyi Avrupa’da öğrenmek isteyen öğrenciler ise ekonomik şartlara uygun olan  İrlanda dil okullarından birini seçmektedirler. Ülkenin en önemli dil okullarının bulunduğu Dublin tercihlerde ilk sıradadır.

İrlanda’da verilen dil eğitimi farklı amaçlarla hazırlanmış birçok program aracılığıyla kursiyerlere verilmektedir. Bunlardan en rağbet göreni; English+, Academic Year, Cambridge Hazırlık, TOEFL Hazırlık, IELTS Hazırlık, Pratic English, Academic English, Work English ve Common English programlarıdır.

Ulaşım olarak da çok uzak sayılmayan İrlanda dil okulları, içerdiği birçok farklı avantaj ile yabancı öğrencilere iyi imkanlar sunmaktadır. Yabancı öğrenciler için ayarlanan uzun süreli çalışma izinleri sayesinde dil okullarında öğrenilen yabancı dilin pratiğe dökülmesi sağlanmaktadır. Öğrenciler hem para kazanabilmekte hem de yabancı dillerini uygulayabilmektedirler.

İrlanda Hükümetinin yabancı öğrencilerin çalışma ve oturma izinleri ile ilgili olarak yaptığı kolaylaştırıcı düzenleme ile öğrenciler yarı zamanlı olarak çalışabilmektedirler. Eğer İrlanda’da kalma süresi içinde yaz ayları da varsa o zaman öğrenciler tam zamanlı olarak da iş imkanına sahip olabilmektedirler. Bu şekilde İrlanda dil okullarını tercih edip, orada konaklayıp, çalışıp, dil öğrenip dönen birçok yabancı öğrenci olmaktadır.

İrlanda dil okullarına kayıt yaptırabilmek için ücretlerini öğrenmeniz ve ilk etapta bütçenizi denkleştirmeniz gerekmektedir. Okullara başvuru için gerekli resmi formu doldurmalısınız. Pasaportunuzun net-okunabilir bir fotokopisi olmalı. Herhangi bir yasadışı amaç taşımadığınızı gösterir banka mektubu ve sponsor teminat mektubu da istenen diğer belgelerdendir.

Tüm belgelerinizi tamamlayıp İrlanda’ya adım attığınız an zaten bambaşka bir dünyaya geldiğinizi anında hissedeceksiniz. Dil okulunda seviyenize göre bir grupta eğitime başlayacak ve giderek kademe atlayacaksınız. Günlük yaşantınızda kullanabileceğiniz İngilizceniz ile kısa sürede kur atlayabilmektesiniz. Hızlandırılmış kurslarda 4 hafta gibi bir sürede aşama kat edebilirsiniz. Sokaklarda başlangıç aşamasında olan öğrencilerin çok rahat bir şekilde iletişim kurabileceği bir aksan var. O yüzden İrlanda’da yabancı dil öğrenimi kaçırılmayacak fırsatlar içermektedir.

İrlanda dil okulları ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında geniş bilgi için bizlere her daim 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Yurt dışı eğitim yorumu

Henüz bir yurtdışı eğitim yorumu yapılmamış.

BİR YORUM YAZ