IELTS Nedir?

  • 16 Mart 2015
  • 2.471 kez görüntülendi.
IELTS Nedir?

İelts Nedir?

İngilizce eğitimi almak istediğiniz zaman karşınıza birçok farklı kurs çıkacaktır. Bu kursların hepsi de sizlere farklı şeyler katmaktadır. Bunlardan bir tanesi de İELTS kursudur.

Peki, İelts Nedir?

IELTS hazırlık kursları, sınavlarda kullanılan okuma, dinleme, konuşma ve yazma tekniklerini geliştirmeyi amaçlayan İngilizce programıdır.IELTS (International English Language TestingSystem) Cambridge Üniversitesi, The British Council ve IDP EducationAustralia tarafından kurulan programın amacı katılımcıların bir ortamda çalışmak için yeterli olup olmadıklarını ölçmek için uygulanan bir programdır. Bu sınavlar genel olarak İngiltere, Yeni Zelanda, Kanada ve Avustralya Üniversitelerinde girişte öğrencilere uygulanmakta ve bu sayede de öğrencilerin seviyesi belirlenmektedir.

Yurtdışında IELTS kursları  aynı zamanda ülkemizdeki üniversitelerde de uygulanmaktadır. Özellikle son yıllarda üniversitelere hazırlık programlarının getirilmesi ve İngilizce eğitiminin verilmeye başlanmasından sonra bu sınavlar birçok üniversitede uygulanmaya başlamıştır. Eğer sizde bu sınavlarda başarılı olmak istiyorsanız yapmanız gereken bu programlara katılarak gerekli olan eğitimi almak olacaktır. Bu sayede sizde sınavları başarılı bir şekilde geçeceksiniz.

Yurtdışında IELTS kursları hakkında bilgi almak için 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

Yurt dışı eğitim yorumu

Henüz bir yurtdışı eğitim yorumu yapılmamış.

BİR YORUM YAZ