Eastbourne dil okulları

 • 30 Mayıs 2015
 • 2.934 kez görüntülendi.
Eastbourne dil okulları

Eastbourne’de Eğitim ve Yaşam

 

Eastbourne doğal güzellikleriyle İngiltere’nin en çok sevilen şehirlerinden biri olmaktadır. Bunun en temel sebebi ise güneşi diğer yerlere göre oldukça fazla görmesidir. Plajları ile turistleri fazlasıyla çekmektedir. Şehir 1800’lü yıllardan beri okullarıyla ünlü olmaktadır modern zamanla birlikte eğitim faaliyetleri daha çok dil ve kültür öğretimi yönüne kaymıştır. Bu nedenle de yurtdışından gelen öğrenciler sıklıkla ağırlanmaktadır. Ekonomik yapıda da öğrencilerinetkisibüyük olmaktadır. Ayrıca Brighton üniversitesinin bir yerleşkesi de burada yer almaktadır. Ülkenin diğer dil okullarından sunulan tüm imkânlara erişebilme olanağı bulunmaktadır. Ayrıca gelen ziyaretçiler için birçok tesis ve mekânbulunmaktadır.

 

eastbourne_haritasi

 

Eastbourne civarında küçük sanayi siteleri bulunmakla beraber, kentin ekonomisi en çok dahilî deniz tatili turizimine ve yabancı öğrencilere verilen İngilizce okul ve kurslarına bağlıdır.

Dahili deniz sahili turizimini çeken 6 km uzunluğunda çakıllı plajlardır ve sahil kenarlarında oteller ve pansiyonlarla dolu sahil şerididir. Eastbourne Eğlence Rıhtımı kentin en önemli gelir kaynağı olan bu faaliyete bir senbol olmaktadır.

 

pier-at-night-eastbourne

 

Kente iklim ve havanın nisbi güzelliği kente çektiği halk ile kentin ekonomisi için önemlidir. 19. yy.da bu iyi hava ve iklim, kentte çok sayıda yatılı özel okul açılmasına neden olmuştur. Bunlarin sayısı çok azalmakla beraber bunlarin yerine günümüzde kentte çok büyük sayıda özel İngilizce öğretim okul ve kursu açılmıştır. Bunlar çok sayıda Avrupa’dan genç öğrenci çekmekte ve bunların harcamaları kentin ekonomisine büyük katkıda bulunmaktadır.

 

eastbourne-pier-sunset

 

Diğer taraftan kentin Londra’ya yakınlığı; hava ve ikliminin nispeten iyiliği ve kentin sağladığı kültürel faaliyet kente çok sayıda emeklilerin yerleşmesine neden olmuştur.

 

Eastbourne dil okulları

Eastbourne dil okulları konaklama imkânları nedeniyle de fazlasıyla ilgi çekmektedir. Bu imkânlar bölgede yaşayanlarla iletişime daha fazla fırsat vermektedir. Böylece alınan eğitimin verimi artmaktadır. Şehirde futbol, hokey gibi amatör ve birbirinden farklı onlarca sporu yapmak için fırsat bulunmaktadır. Sosyal imkânlar sayesinde yabancı bir ülkede eğitim sanıldığından kolay hale gelmekte ve daha zevkli olmaktadır. Ülkemizden de birçok öğrenci bu kentte bulunana okulları tercih etmektedir.

 

twin-eastbourne-ingiltere-ingilizce-dil-okullari

 

TWIN Eastbourne Dil Okulu

TWIN Eastbourne İngiltere Dil Okulu Eastbourne’un sakin ve huzurlu bir bölgesinde  bulunmaktadır. Öğrenciler Londra’ya sadece 1.5 saat uzaklıkta deniz kenarında olmanın tadını çıkarırlar. TWIN Eastbourne İngiltere Dil Okulu English UK üyesidir ve British Council akreditasyonludur.

 • 19. Yüzyıl mimarisinden güzel bir bina
 • Geniş bahçeler içinde huzurlu bir ortam
 • Kablosuz internet ve e posta erişimi
 • 10 adet aydınlık sınıf
 • Yıl boyu eğitim
 • Kütüphane ve bireysel çalışma odaları
 • Ferah Öğrenci Dinlenme Odası
 • Geniş ekranlı video odası
 • Park, bahçe ve tren yoluna yürüyüş mesafesinde yakınlık.

 

İngiltere dil okulları ve diğer yurtdışı eğitim programalrı hakkında daha fazla bilgi için bizlere 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan ulaşabilirisniz.

Yurt dışı eğitim yorumu

Henüz bir yurtdışı eğitim yorumu yapılmamış.

BİR YORUM YAZ