Amerika yaz okulları

  • 27 Ocak 2015
  • 11.445 kez görüntülendi.
Amerika yaz okulları

Amerika’da yaz okulları

Amerika’daki Yaz Okulları, standart yurtdışı yaz okullarından daha farklı olarak çok daha fazla aktivite ve gezi programı içermektedir. Bu nedenle İngilizce öğrenirken aynı zamanda güzel bir de tatil yapmak isteyen öğrenciler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Bu nedenle yaz okulları akıllarda daha çok Amerika Yaz Kampı olarak kalmıştır. Amerika yaz okulları , özel yaz dil okulları, amerika üniversite yaz okulları, kampüs dışı yaz okulları gibi farklı formatlarda bulunabilir. Yaz okuluna aileler de çocuklarıyla birlikte katılabilirler. Özelikle bir çok önemli eyalette yaz okullarına siz de çocuklarınızdan bağımsız olarak olarak katılabilirsiniz.

Amerika’da hangi merkezler yaz okulları var ?

Amerika’da New York yaz okulu, California yaz okulu, Colorado yaz okulu, Washington Dc yaz okulu, Florida yaz okulu, Hawaii yaz okulu, Illionis yaz okulu, Massachusetts yaz okulu, Nevada yaz okulu, New Jersey yaz okulu, Rhode island yaz okulu, Washington yaz okulu , San Diego yaz okulu, Miami yaz okulu, Los Angeles yaz okulu, …gibi nerdeyse her eyalette , her öenmli Amerikan şehrinde yaz bir üniversite içinde yada özel bir dil okulu programı kapsamında, Amerika yaz okulu programı bulmanız mümkündür.

Amerika yaz okulları 2015 Eğitim programları

Dersler genellikle haftada 15-20 saattir ve öğle yemeğine kadar günlük program tamamlanmış olur. Öğleden sonrası için okul tarafından geziler veya aktiviteler ile öğrencilerin hem iyi vakit geçirmesi, hem de dil becerilerini geliştirmeleri sağlanır.

Amerika yaz okulu gezi ve aktiviteler

Amerika Yaz Okulları’nda düzenlenen geziler Avrupa ve İngiltere’deki yaz okullarına nazaran daha fazladır. Okulun bulunduğu şehre göre Disneyland, Hollywood, Universal Studios gibi bir çok farklı yere gezi düzenlenir.

Ayrıca Amerika yaz okullarının bir çoğu Amerika’da üniversite kampüslerinde yer aldığı için bir çok sportif faaliyete katılma imkanı öğrencilere tanınmaktadır.

 

2015-amerika-yaz-okullari-resimleri

 

Amerika yaz okullarında konaklama

Amerika’daki yaz okullarında konaklama üniversite kampüslerine deki yurtlar, öğrenci yurtları yada aile yanı konaklama şeklinde olabilmektedir. Bu nedenle son derece güvenli bir ortamda, yüksek standartlarda konaklama seçeneği vardır. Konaklama imkanları, derslikler ve sportif faaliyetlerin bir arada olması güven problemini ortadan kaldırdığı gibi aynı zamanda zamandan da oldukça büyük bir tasarruf sağlar ve diğer yaz okulu öğrencilerinin kaynaşması için çok güzel bir ortam sağlar.

 

Amerika yaz okulu 2015 ücretleri

Amerika’da en iyi yaz okulları ücretleri, üniversite ve dil okullarına göre değişmektedir. Örneğin YALE , Harvard gibi önemli üniversite kampisleri içinde düzenlenen yaz okullarının 2 haftalık ücretleri ortalama 4.000 usd dir. ( Genellikle kontenjanları Aralık veya Ocak döneminde dolmuş olur ) Bunun yanında farklı üniversite ve college bünyesinde ki yaz okullarının ücretleri 2 haftalık en az 1800 USD ile 2700 USD arasında değişebilmektedir. Gidiş tarihleri kalınacak süre, yaz okulunun paket içeriği …gibi etkenler bu ücreti belirleyen unsurlardır. Edu Vizyon olarak tavsiyemiz eğer Amerika’da iyi bir yaz okulu programı hedefliyorsanız mutlaka 24 hafta veya daha önceden tüm işlemlerinizi tamamlamanız olacaktır. Özelikle ülkemiz de malesef tüm bu işlemlere çok geç başlanıyor özelikle vize, yaz okulu kontenjanı, uçak bileti gibi bir çok konuda gecikmeler, daha fazla ücret ödeme…vb sıkıntılar yaşanabilmektedir.

Amerika yaz okulları ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında daha fazla bilgi Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığını 0 212 543 58 06 – 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan ulaşabilir yada yurtdışı eğitim başvuru formu ile bilgi isteyebilirsiniz.

 

Yurt dışı eğitim yorumu

Henüz bir yurtdışı eğitim yorumu yapılmamış.

BİR YORUM YAZ