Almanya Dil Okulları

  • 09 Ekim 2015
  • 2.286 kez görüntülendi.
Almanya Dil Okulları

Almanya Dil Okulları

Uluslararası ekonomik örgütlerin önde gelenlerinden olan Avrupa Birliği’nin kurucularından olan Almanya, gelişmiş teknolojisi, ileri düzeydeki ekonomisi ve düzenli işleyen hukuk sistemiyle Avrupa’nın yaşanılması en ideal ülkelerinden bir tanesidir. Kaliteli eğitimiyle de birçok dünya ülkesinin gözdesi olan Almanya, gençlerin eğitim için en çok tercih ettiği ülkelerdendir. Özellikle Almanca öğrenmek isteyen öğrencilerin ilk gidecekleri ülkedir Almanya. Almanca dil eğitimi için genellikle Berlin, Frankfurt, Münih şehirleri tercih edilmektedir.

Almanya’da dil okulları genellikle yirmi dersten oluşmaktadır. Üç aya kadar olan verilen dersler için turist vizesi alınmaktadır. Üç aydan daha fazla olan kurslar için ise öğrenci vizesi alınması gerekmektedir. Aynı zamanda lisans ve lisansüstü programların İngilizce olarak verilmesi Almanya’nın tercih edilmesinin nedenlerinden biridir. Bu sayede öğrenciler hem günlük yaşamda Almancayı geliştirmekte hem de İngilizceyi öğrenebilme imkanına kavuşmaktadırlar.

Dil okullarında en çok tercih edilen programlar genel Almanca, iş için Almanca ve üniversite hazırlıktır. Hem Almanya’daki hem de yurtdışındaki öğrencilerin tercih ettiği bu programlar oldukça verimlidir. Sadece teoride değil pratikte de işe yarayan bu bilgiler dil öğrenimini hızlandırmaktadır.

Almanya’da günlük yaşam giderleri çok uygundur. Bu nedenle maddi durumu çok iyi olmayan ve Almanca öğrenmek isteyen öğrenciler için tercih edilen ülkelerdendir. Almanya ile Türkiye arasındaki ticari ve uluslar arası ilişkilerin gelişmiş olması nedeniyle Almanca dilinin ileri seviyede konuşabilmek iş sahasında iş bulabilmek ve belli bir statü edinebilmek için oldukça önemlidir. Almanya’daki dil okullarında eğitim alan öğrenciler ve lisans öğrenimini Almanya’da tamamlayan öğrenciler hem Almanya’da hem de Avrupa’nın birçok ülkesinde rahatlıkla iş bulabilme imkânına sahip olmaktadırlar. Almanya’da dil eğitimi almanın avantajı bu kadarla sınırlı değildir. Eğitim kurumları devlet destekli olduğundan eğitim seviyesi ve kalitesi oldukça yüksektir. Denetim sistemi de boşluklara tahammül edemeyecek kadar sağlam ve disiplinlidir.

Belirtmemiz gereken konulardan biri de Almanya’ya dil eğitimi için giden öğrencilerin çalışma iznine sahip olup olmadığıdır. Dil eğitimi için giden yabancı öğrencilere çalışma izni verilmemektedir. Aynı zamanda kişisel ihtiyaçlar ve konaklama seçenekleri öğrencinin bütçesine ve tercihlerine göre değişiklik göstermektedir. Dil eğitimi için giden öğrencilerin aile yanlarında kalması yurtlara göre daha avantajlıdır. Günlük konuşma dilinin daha pratik bir şekilde öğrenilmesi aile yanında konaklama sırasında daha çabuk öğrenilmektedir. Bunun yanında öğrenci yurtları, kiralık daireler de seçenekler arasında yer almaktadır. Fakat kiralık dairelerin birkaç kişi tarafından kiralanması ekonomik olarak daha mantıklıdır. Çünkü kira gideri birkaç kişi tarafından karşılanınca konaklama daha uyguna gelebilir. Kimi daireler mobilyalı ve eşyalı olabilmektedir. Bu da öğrencilerin işini kolaylaştırmaktadır.

Almanya’nın en iyi dil okullarından birisi olan DID Deutsch Institut kaliteli eğitimiyle dil dersleri vermektedir. Ayrıntılı bir araştırma ile doğru seçenekleri değerlendirmek öğrencilerin ve ailelerin işlerini kolaylaştıracaktır.

Yurt dışı eğitim yorumu

Henüz bir yurtdışı eğitim yorumu yapılmamış.

BİR YORUM YAZ